Leśnicy zachęcają do zakupu choinki pachnącej lasem. Drzewka będzie można zakupić w 20 nadleśnictwach

Podobnie, jak w poprzednich latach, poznańscy leśnicy zachęcają do zakupu choinki pachnącej lasem. Świąteczne drzewka będzie można zakupić w 20 nadleśnictwach poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych. W większości miejsc sprzedaż ruszy w poniedziałek.

Jak przypomniał rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu Tomasz Maćkowiak, „dla leśników wybór jest oczywisty. Najlepsza choinka to ta prosto od leśnika”. [więcej]

Dodał, że żywe drzewko ma wiele zalet: przede wszystkim jest w 100 proc. ekologiczne i odnawialne – przetwarza się je po świętach na nawóz organiczny. Dodatkowo decydując się na choinkę prosto z lasu, „dostajemy gratis piękny zapach i aromat, który wypełni cały dom”.

Tomasz Maćkowiak zaznaczył, że na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu co roku sprzedawanych jest około 4-5 tysięcy drzewek choinkowych.

„W tym roku ich sprzedaż odbędzie się w 20 nadleśnictwach naszej Dyrekcji. Przykładowo cena świerka pospolitego do wysokości 2 m w podpoznańskim Nadleśnictwie Babki to wydatek 60 złotych. Za jodłę zapłacimy 80 złotych. Z kartą dużej rodziny w Nadleśnictwie Babki kupimy drzewko za połowę ceny” – podkreślił Tomasz Maćkowiak.

Dodał, że leśnicy odpowiadając na zapotrzebowanie na prawdziwe drzewka, zakładają specjalne plantacje, na przykład tam, gdzie nie może powstać las np. pod liniami wysokiego napięcia. Następnie w okresie przedświątecznym organizowane są kiermasze na terenie nadleśnictw, oferujące żywe choinki. Choinkę najlepiej zakupić w najbliższym nadleśnictwie.

„Każdy, kto kupi drzewko u leśniczego, otrzyma dowód sprzedaży, czyli asygnatę. Wówczas mamy pewność, że drzewko pochodzi z legalnego źródła i zostało pozyskane z poszanowaniem praw przyrody. Świeżo ścięty i codziennie podlewany świerk wytrzyma w naszych domach przez trzy  tygodnie, nie gubiąc znacznej ilości igieł, a dzięki dużej ilości żywicy zapewni wewnątrz przyjemny leśny zapach” – wskazał Tomasz Maćkowiak.

Od pięciu lat RDLP w Poznaniu opracowuje specjalną, choinkową mapę. Znajdują się na niej lokalizacje punktów sprzedaży, a także dni i godziny, w których odbędzie się sprzedaż, a także informacja czy w danym punkcie możemy własnoręcznie pozyskać drzewko.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl