fot. pixabay.com

Porozumienie Kancelarii Prezydenta z Lasami Państwowymi o wspólnej realizacji kolejnych edycji akcji SadziMy

W środę podpisano porozumienie między Kancelarią Prezydenta RP a Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych dotyczące wspólnej realizacji kolejnych edycji akcji SadziMy oraz SprzątaMy. To pokazuje, że dla pary prezydenckiej dbałość o las jest bardzo ważna – powiedział wiceszef KPRP, Piotr Ćwik.

Porozumienie między Kancelarią Prezydenta RP a Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych dotyczące wspólnej corocznej realizacji kolejnych edycji akcji sadziMy oraz SprzątaMy podpisali w środę w Pałacu Prezydenckim wiceszef KPRP, Piotr Ćwik, oraz p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych, Józef Kubica.

„To jest kontynuacja umowy, która już była podpisana. Teraz ją wznawiamy na kolejne edycje akcji SadziMy, ale i akcji SprzątaMy” – powiedział Piotr Ćwik.

Jak dodał, w obu tych akcjach cyklicznie bierze udział prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

„To bardzo ważne akcje w wymiarze edukacyjnym, pokazujące, że dla pary prezydenckiej dbałość o las, o to, by było w nim czysto, jest bardzo ważna” – zaznaczył wiceszef KPRP.

Podkreślił, że podpisane w środę porozumienie to sformalizowanie bardzo dobrej współpracy z Lasami Państwowymi.

Prezydencki minister przypomniał, że w najbliższy piątek na terenie Nadleśnictwa Piotrków (woj. łódzkie) prezydent z małżonką wezmą udział w III edycji akcji sadzenia drzew SadziMY. Jak przekazano na stronie KPRP, para prezydencka weźmie udział w akcji sadzenia lasu w Leśnictwie Wierzeje oraz spotka się z jej uczestnikami.

„To fantastyczna akcja. Bardzo dziękuję za inicjatywę prezydentowi. To jest potężny impuls, zarówno dla młodzieży, jak i dla osób dorosłych” – powiedział p.o. Józef Kubica.

Akcja SadziMY została zainaugurowana w 2019 r. przez prezydenta Andrzeja Dudę w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100-lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tysięcy ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby.

Podczas ubiegłorocznej edycji akcji SadziMY para prezydencka wzięła udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan w sierpniu 2017 roku.

PAP

drukuj