fot. PAP/Tomasz Gzell

Kancelaria Prezydenta: Wsparcie przedsiębiorczości to jeden z priorytetów

Innowacyjna gospodarka i wsparcie przedsiębiorczości to jeden z priorytetów prezydenta Andrzeja Dudy – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski podczas otwarcia konferencji „finansowanie i rozwój startupów w Polsce” w ramach projektu Startupy w Pałacu.

Jak mówił w środę Adam Kwiatkowski, projekt Startupy w Pałacu to uruchomiona w roku 2016 przez prezydenta Andrzeja Dudę inicjatywa wspierająca innowacyjne polskie firmy w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu. Dodał, że „innowacyjna gospodarka i wsparcie przedsiębiorczości to jeden z priorytetów prezydenta”.

Zaznaczył, że w maju tego roku powołana została Rada ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP jako forum konsultacyjno-doradcze, do którego zaproszono wybitnych praktyków biznesu, naukowców i prawników.

„W tym gronie znalazł się też przedstawiciel środowiska startupowego z firmy Photon Entertainment (twórca i producent pierwszego na świecie interaktywnego robota edukacyjnego dla dzieci, który rozwija się wraz z dzieckiem), który w 2018 r. otrzymał Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii specjalnej Startup” – powiedział Adam Kwiatkowski.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP, temat przewodni konferencji dotyczy sytuacji startupów w Polsce, środowiska wsparcia startupów oraz stosunku wielkich korporacji do startupów. Podczas spotkania analizowano dostępne mechanizmy wsparcia (w tym finansowe) dla start-upów w Polsce.

Konferencja została zorganizowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

PAP/RIRM

drukuj