fot. twitter.com/PKN_ORLEN

PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej wniosek ws. przejęcia Lotosu

PKN złożył do Komisji Europejskiej wniosek – zgłoszenie koncentracji, w związku z planowanym przejęciem kontroli nad Lotosem – poinformowała w środę spółka. Wniosek zaczyna formalne postępowanie w sprawie kontroli koncentracji.

PKN Orlen poinformował, że wniosek dotyczy planowanego przejęcia „bezpośrednio lub pośrednio, kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos”. We wniosku opisano działalność stron planowanej transakcji na określonych rynkach, przedstawiono też argumentację dotyczącą wpływu transakcji na konkurencję na tych rynkach – podał Orlen.

Spółka poinformowała też, że załączono pakiet dokumentów wewnętrznych obydwu spółek, które „mają pozwolić Komisji Europejskiej na zweryfikowanie trafności podnoszonej argumentacji”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl