Naciski Parlamentu Europejskiego ws. strategii genderowej

Parlament Europejski wywiera nacisk na Komisję Europejską w sprawie strategii genderowej. W przyjętej rezolucji domaga się, aby Komisja Europejska stworzyła nową strategię dla tzw. równości genderowej oraz praw kobiet na lata 2016-2020.

Parlament chce, aby nastąpiło to jak najszybciej i przy zaangażowaniu komisji.

W dokumencie stwierdzono, że dotychczasowa strategia nie była dość kompleksowa na poziomie europejskim i międzynarodowym. Nowa strategia ma dać impuls do konkretnych działań – jak to stwierdzono – w celu wzmocnienia praw kobiet i szerszej promocji równości genderowej.

Przewodnicząca Komisji Parlamentu Europejskiego ds. Praw Kobiet oraz Równości Genderowej domagała się jeszcze bardziej radykalnych decyzji.

To środowiska lewicowe coraz silniej domagają się promocji genderowych postulatów – zauważa europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska.

– Tak naprawdę domagają się seksualizacji dzieci, promowania LGBT, parytetów płci. Chcą zmienić zarówno definicję płci, jak i rodziny. To jest kierunek bardzo zły. Te środowiska bardzo dużo mówią o dyskryminacji kobiet. Myślę, że dzisiaj coraz częściej w Unii Europejskiej to tradycyjne, chrześcijańskie rodziny mogą czuć się dyskryminowane, bowiem bardzo często słyszą, że są nienowoczesne, zacofane i nieeuropejskie. Gdybyśmy przyjrzeli się, jak ogromną liczbę rezolucji i regulacji przyjął Parlament Europejski w tej kwestii, to ona jest już naprawdę zdecydowanie za duża. Uważam, że przyjmowanie kolejnej jest absolutnie niepotrzebne – podkreśla europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Eksperci są zdania, że w polskich warunkach nowa unijna strategia może oznaczać  m.in. większą promocję tzw. aborcji w myśl ideologii gender.

RIRM

drukuj