fot. PAP/Rafał Guz

Regulacje ws. służbowych lotów

W Kancelarii Premiera RP trwają prace, które mają uregulować sprawy służbowych lotów najważniejszych osób w państwie. W pracach nad dokumentem będzie też uczestniczyła Kancelaria Prezydenta RP.

Uzgodnienia dotyczące uregulowania lotów służbowych mają obejmować Kancelarię Prezydenta RP, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Kancelarię Sejmu i Senatu.

Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP podkreślał, że prace te będą prowadzone w KPRM, ale w jakimś zakresie Kancelaria Prezydenta będzie w nich uczestniczyć.

 – Kluczowe jest określenie pewnych czytelnych reguł i wskazanie, jak docelowo ten model ma być ukształtowany – mówił Paweł Mucha, który akcentował, że jeżeli prace będą prowadzone, to naturalnym jest, że Kancelaria Prezydenta – co najmniej w sensie opiniodawczym i pewnego współdziałania – w tym procesie będzie uczestniczyć.

 – Jeżeli mówimy, że coś ma być przedmiotem krytyki, o tym też wczoraj była mowa, to musielibyśmy tutaj współdziałać. Na pewno kluczowe jest też to, o czym mówią też dziennikarze, komentatorzy, że jeżeli był tak krytyczny osąd co do ostatnich wydarzeń, to trzeba też sobie powiedzieć, jak to ma być na przyszłość, ale też przypominać, że wcześniej określone sytuacje miały po wielokroć miejsce i nie były przedmiotem takich ostrych ocen. Jeżeli mamy pewne rzeczy uporządkować, no to zróbmy to już raz na zawsze – mówił w Polskim Radiu wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl