fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Belweder: Konferencja o polityce historycznej

Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wojciech Kolarski otworzył w poniedziałek konferencję naukową pt. „Polska polityka historyczna w międzynarodowym wymiarze: w poszukiwaniu źródła sukcesu”, która odbyła się w Belwederze.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja im. Janusza Kurtyki, we współpracy z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Otwierając konferencję minister Wojciech Kolarski podkreślił, że dla prezydenta Andrzeja Dudy realizacja polityki historycznej jest jednym z kilku fundamentalnych czynników tworzenia wspólnoty narodowej.

– Dzisiejsze spotkanie wpisuje się tematycznie w dyskusję nad stworzeniem strategii polskiej polityki historycznej, która przed rokiem została zainicjowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – zaznaczył Wojciech Kolarski.

– Spotykamy się dzisiaj w gronie osób, którym z pewnością nie brakuje odwagi, aby o wizji realizowanej przez współczesne państwo polskie polityki historycznej dyskutować i wcielać ją w życie – powiedział minister.

W konferencji i towarzyszącej jej dyskusji wzięło udział kilkudziesięciu historyków oraz reprezentantów instytucji i organizacji pozarządowych podejmujących działania w zakresie polityki historycznej.

prezydent.pl/RIRM

drukuj