A. Grzegrzółka: Jeszcze dziś ustawa budżetowa trafi do Prezydenta

Ustawa budżetowa będzie przekazana do Kancelarii Prezydenta jeszcze dziś – poinformował szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Andrzej Grzegrzółka pytany, kiedy ustawa budżetowa zostanie przekazana do prezydenta powiedział, że „ustawa budżetowa będzie przekazana do Kancelarii Prezydenta jeszcze dziś”.

Marszałek Sejmu otworzył wczoraj 34. posiedzenie. Warto to podkreślić wobec nieprecyzyjnych informacji pojawiających się w tej sprawie. Nie ma zwyczaju by marszałek Sejmu otwierając obrady, mówił które jest to posiedzenie. Marszałek Marek Kuchciński użył standardowego zwrotu +Otwieram posiedzenie+, co w tym przypadku oznaczało rozpoczęcie kolejnego, 34 posiedzenia Sejmu – podkreślił szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu.

Pytany, jak marszałek Sejmu będzie reagował na blokadę mównicy i gdzie odbędą się obrady w takim przypadku.

Andrzej Grzegrzółka odpowiedział, że Marszałek i Kancelaria Sejmu liczą na powrót do normalnych prac w Sali Posiedzeń, w ramach politycznego porozumienia

Przeniesienie obrad do Sali Kolumnowej to ostateczność, której marszałek chce za wszelką cenę uniknąć – mówił szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu.

Andrzej Grzegrzółka był też pytany o informacje medialne, według których Straż Marszałkowska w nocy wyprosiła z Sejmu dziennikarzy, potem przeszukała gmach parlamentu, a BOR sprawdził pod kątem pirotechnicznym salę plenarną, na której noc spędziło kilkunastu posłów PO. Według wp.pl. do Straży Marszałkowskiej trafiło pismo z Kancelarii Premiera adresowane do komendanta Straży Marszałkowskiej.

W nocy ze środy na czwartek funkcjonariusze BOR i Straż Marszałkowska prowadzili standardowe działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas kolejnego dnia posiedzenia Sejmu – powiedział szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu.

Jak dodał, „informacje o rzekomym piśmie z Kancelarii Premiera do komendanta Straży Marszałkowskiej są nieprawdziwe”.

Działania wszystkich służb i urzędników są nakierowane wyłącznie na zapewnienie bezpieczeństwa i dobrej organizacji posiedzenia Sejmu – zapewnił A. Grzegrzółka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl