fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Prezydent spotkał się z przedstawicielami najważniejszych religii

W Pałacu prezydenckim odbyło się noworoczne spotkanie prezydenta z przedstawicielami najważniejszych religii i wyznań w Polsce. „Bóg, Honor i Ojczyzna” to hasło, które gromadzi nas wszystkich – powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

Szef Polskiego Państwa podkreślił, że dobre współistnienie w Polsce ludzi różnej wiary, ale w istocie wierzących w jednego Boga, jest naszą wielką wielowiekową tradycją.

 – Dziś tutaj spotykają się nie tylko przedstawiciele duchowieństwa, ale spotykają się też po prostu ludzie wierzący – tak jak i ja. Myślę, że łączy nas także to, co nakazuje nam wszystkim Pan Bóg: miłość bliźniego, właśnie ten wzajemny szacunek, o którym wspominałem przedtem. Obowiązek ludzi religijnych do budowy lepszego świata z uwzględnieniem potrzeb bliźniego, z uwzględnieniem i zrozumieniem sposobu jego myślenia, szukania tego, co wspólne, a przede wszystkim budowaniem tego, co dobre – mówił prezydent.

Noworoczne spotkanie prezydenta z przedstawicielami różnych religii i wyznań stały się już tradycją; odbywają się co roku.

RIRM

drukuj