fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Prezydent podpisał nowelę o swobodzie działalności gospodarczej

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowela zakłada, że tworząc prawo będzie się badać wpływ przepisów na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Uroczystość podpisania noweli odbyła się w Raszynie pod Warszawą w firmie Walform, produkującej m.in. formy wtryskowe do tworzyw sztucznych.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że bardzo się cieszy, iż mógł wystąpić z inicjatywą w tej sprawie. Dodał, że ustawa powstała, by chronić interesy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

– Wierzę, że przyczyni się to do tego, że system prawny w Polsce będzie teraz budowany w każdym przypadku z uwzględnieniem tych niezwykle ważnych interesów. Tak jak powiedziałem, to nie tylko absolutna, zdecydowana większość, wszystkich przedsiębiorstw jakie funkcjonują w Polsce, ale to 50 proc. PKB, który właśnie przez tych mikro, małych i średnich przedsiębiorców- jest wytwarzany co roku. To 70 proc. osób, które na co dzień pracują w mikro-małych i średnich przedsiębiorstwach, wreszcie, utrzymanie dla ogromnej liczby polskich rodzin – podkreślał prezydent Andrzej Duda.

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej została przygotowana przez prezydenta. Do parlamentu trafiła 1 sierpnia ubiegłego roku. Sejm przyjął ją 26 stycznia.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj