F. Makurat: to prezydentura otwarta na dialog

Prezydentura Andrzeja Dudy będzie ukierunkowana na wsłuchiwanie się w ludzi – ocenia prof. Franciszek Makurat z Uniwersytetu Gdańskiego. Wczoraj Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie ogłosiła, że Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie.

Kandydat PiS otrzymał 51,55 proc. głosów. Ustępujący prezydent Bronisław Komorowski uzyskał 48,45 proc. głosów. Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich – 55,34 proc.

W najbliższy piątek w Pałacu w Wilanowie odbędzie się uroczystość wręczenia Andrzejowi Dudzie aktu wyboru na prezydenta.

Franciszek Makurat ocenia, że prezydent elekt od początku kampanii prezentował się jako osoba bardzo przystępna.

Zadeklarował, że gotowy jest rozmawiać ze wszystkimi, czyli z tymi, z którymi się nie zgadza zupełnie i tymi, którzy mają odmienne opinie, ale będzie wysłuchiwał wszystkich i będzie starał się rozwiązywać problemy wspólnie. O tym świadczy m.in. powołanie ekspertów w postaci pracowników naukowych z różnych dziedzin po to, żeby te rozwiązania szły w kierunku wzmacniania państwa polskiego, żeby były pozytywnie odbierane, żeby szły w zgodzie z tym, co mówił w kampanii i z tym, co obiecywał wszystkim wyborcom i nie tylko – tłumaczy Franciszek Makurat.

43-letni prezydent-elekt Andrzej Duda to prawnik, europoseł, współpracownik tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Jak deklaruje, jako prezydent chce być „kreatorem dialogu społecznego”.

RIRM

drukuj