fot. PAP/Artur Reszko

Kolno: Prezydent A. Duda wziął udział w konferencji dot. perspektyw dla mieszkańców obszarów wiejskich

Prezydent Andrzej Duda przebywał dziś z wizytą w Kolnie, gdzie wziął udział w konferencji na temat perspektyw dla mieszkańców obszarów wiejskich.

– Polska powinna być rozwijana równomiernie, a do tego fundusze i różne możliwości rozwojowe muszą być rozdysponowywane w sposób sprawiedliwy i umiejętny – zaznaczył.

Prezydent podkreślił, że kwestia rozwoju obszarów wiejskich jest równoznaczna z perspektywą rozwoju dla mieszkańców.

– Wszędzie muszą być stwarzane dla ludzi szanse po to, żeby tam te zasady konstytucyjne w praktyce mogły być rzeczywiście realizowane. Żebyś miał prawdziwe prawo wyboru miejsca zamieszkania, to wszędzie musi być dobra komunikacja, która pozwoli ci się realizować zawodowo, która pozwoli ci się realizować biznesowo jeżeli masz na to ochotę, która pozwoli ci się kształcić. W związku z tym w efekcie musi być wszędzie dostępna dobra szkoła, musi być wszędzie dostęp do dóbr kultury, możliwość dostępu do rozwoju tzw. obywatelskiego, ale przede wszystkim z punktu widzenia rozwoju osobistego – wskazał Andrzej Duda.

Do najważniejszych spraw, do których władze przywiązują szczególną wagę, prezydent zaliczył walkę z zanieczyszczeniem powietrza i ochronę klimatu.

– Szukamy nowych rozwiązań, które można byłoby zaproponować, chcemy przeznaczyć na te cele środki – akcentował Andrzej Duda.

Prezydent wspomniał też o projekcie Centrów Usług Społecznych. To inicjatywa, która ma na celu ułatwić gminom świadczenie różnego rodzaju usług społecznych dostosowanych do potrzeb lokalnych społeczności. Ustawa o realizowaniu tego typu usług weszła w życie z początkiem roku.

 

TV Trwam News

drukuj