fot. twitter.com/AndrzejDuda2020

Prezydent A. Duda: Chcę budować Polskę różnych poglądów, ale Polskę poszanowania drugiego człowieka, poszanowania wartości

Chcę budować Polskę wzajemnego szacunku, Polskę różnych poglądów, ale Polskę poszanowania drugiego człowieka, poszanowania wartości – mówił w piątek w Zamościu ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda mówił o „polityce budowania Polski, gdzie pod biało-czerwoną flagą jest miejsce dla każdego, gdzie z Mazurkiem Dąbrowskiego na ustach stoimy razem i razem się wspieramy”.

„Bo chociaż różnimy się w wielu sprawach i często mamy różne poglądy, ale wszyscy rozumiemy, że taka jest natura demokracji, a łączy nas jedno: wzajemny szacunek. Taką właśnie Polskę chcę budować, Polskę wzajemnego szacunku, Polskę różnych poglądów, ale Polskę poszanowania drugiego człowieka, poszanowania wartości” – dodał.

„Wiem, że wielu moich rodaków takiej właśnie Polski oczekuje, Polski prawdziwie realizowanych wolności konstytucyjnych, Polski sprawiedliwej, Polski równego rozwoju i równych szans” – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Według prezydenta „te wybory odpowiedzą na pytanie, czy Polska będzie mogła się dalej taka stawać, czy wróci polityka, która była realizowana dla wąskiej garstki, i tylko wąskiej garstce przynosiła korzyści pozostawiając resztę społeczeństwa”. Prezydent zaapelował o udział wyborach.

PAP

drukuj