Andrzej Duda przedstawia swój program. Prezentuje cztery filary naprawy Polski

Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta, prezentuje w Warszawie „Umowę programową z Polakami”. Spotkanie z wyborcami rozpoczęło się po godz. 11.00 w obecności m.in. przedstawicieli partii, w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Andrzej Duda powiedział, że jest dziś zdecydowany zawrzeć z rodakami umowę pisemną o kształt naprawianej Polski. Dodał, że jego program będzie opierał się na czterech głównych filarach.

Dom powinien być wsparty na silnych fundamentach. Jeśli fundament jest silny i dobrze posadowiony, domu nie trzeba gruntownie naprawiać – wystarczy kosmetyka, codziennie drobne naprawy, aby go utrzymać i aby dobrze się w nim mieszkało. Takiego domu chcę dla Polaków. Dlatego będę dzisiaj o tych fundamentach, o tych filarach mówił. Pierwszy filar to rodzina, drugi filar to praca, trzeci filar to bezpieczeństwo, a czwarty to dialog. Jest to moja filozofia odbudowy Rzeczpospolitej Polskiej, naprawy naszego kraju tam, gdzie ta naprawa jest potrzebna, a potrzebna jest w wielu obszarach naszego życia – powiedział Andrzej Duda.

Poseł Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy, w swoim wystąpieniu mówiła o dużej szansie PiS-u na zwycięstwo w wyborach prezydenckich oraz o nieczystej grze głównego przeciwnika. Zaznaczyła jednak, że w sztabie nie ma obaw z tego powodu. Podkreśliła, że Polacy muszą wybrać między strażnikiem żyrandola, a strażnikiem konstytucji.

Czy chcemy notariusza drzemiącego pod żyrandolem i bezkrytycznie podpisującego każdą ustawę, którą przynosi mu rząd – czy jest to podniesienie wieku emerytalnego czy podniesienie podatków? Czy chcemy prezydenta, który mówi „będę bronił wszystkich obywateli mojego państwa, bo to jest moja służba”? Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy prezydenta dialogu, który zachęca do rozmowy i mówi „wiem, jak to rozwiązać, wiem jak to zrobić”? Czy chcemy prezydenta, który mówi „nic nie mogę” i jest prezydentem świątecznym, wtedy kiedy są jakieś święta ewentualnie pofatyguje się na uroczystości. Wreszcie proszę państwa, musimy podjąć decyzję, czy chcemy prezydenta obciachu i szogunów, czy prezydenta, który godnie i z honorem będzie reprezentował nas wszystkich również na arenie międzynarodowej – dodała poseł Beata Szydło.

Prezentacja umowy programowej to kolejny ważny punkt kampanii Andrzeja Dudy. Zainaugurowała ją – dobrze oceniana – konwencja pod hasłem „Przyszłość ma na imię Polska”. Następnie kandydat na prezydenta rozpoczął objazd po kraju tzw. „Dudabusem”.

Podpisane dziś założenia programowe będą rozszerzane i prezentowane przez kandydata w trakcie kampanii m.in. na spotkaniach z wyborcami. Dotychczas takich spotkań odbyło się przeszło sto.

Dzisiejszą transmisję ze spotkania Andrzeja Dudy z wyborcami można śledzić na stronie internetowej kandydata www.andrzejduda.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl