fot. PAP/Piotr Nowak

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z członami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z członami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z okazji jubileuszu 40-lecia powstania związku. W swoim wystąpieniu podziękował prezydium NSZZ „Solidarność” za przyjęcie zaproszenia.

Andrzej Duda wskazał, że pierwsze w tym roku spotkanie Komisji Krajowej odbyło się w Pałacu Prezydenckim ze względu na wyjątkowość jubileuszu 40-lecia powstania związku.

Nie waham się powiedzieć, że „Solidarność” to najważniejsza organizacja społeczno-pracownicza, jaka powstała w dziejach RP – podkreślił prezydent.

– Organizacja o charakterze pokojowym. Organizacja przede wszystkim realizującej te oddolne, niezwykle istotne społeczne potrzeby, zaczynając od potrzeby wolności, bo przecież „Solidarność” narodziła się w kraju, który nie był krajem w pełni suwerennym, niepodległym. Tej wolności ludzie bardzo pragnęli i dlatego tak masowo zrzeszyli się w „Solidarności”, ale także dla walki o elementy podstawowe, życiowe, godnościowe, które miały, mają i zawsze będą miały ogromne znaczenie. Nie mam żadnych wątpliwości, że „Solidarność” jako związek zawodowy ze swoją historią i swoimi ideałami jest i zawsze będzie potrzebna – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Z kolei szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda zaznaczył, że ten rok jubileuszu ma być wyrazem szacunku dla tych, którzy są od początku w „Solidarności”.

– Wielki szacunek dla tych związkowców, którzy byli ze związkiem przez 40 lat na dobre i na złe. Ma to być także rok jubileuszu i podziękowania również dla tych, którzy byli w „Solidarności”, ale w międzyczasie wybrali inną drogę życia, inną drogę zawodową, ale którzy zawsze utożsamiają się z tymi ideałami i wspierają na każdym kroku działania NSZZ „Solidarność”. Dziękuję za to w imieniu Komisji Krajowej – podkreślił.

Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda przekazał również prezydentowi Andrzejowi Dudzie między innymi logo 40-lecia związku NSZZ „Solidarność”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl