fot. PAP/Marcin Obara

Sztab Dudy podsumuje kampanię wyborczą

Dziś po południu sztab Andrzeja Dudy – według oficjalnych wyników zwycięzcy wyborów prezydenckich – ma podsumować kampanię wyborczą. O sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa, powołując się na nieoficjalne źródła.

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich Państwowa Komisja Wyborcza podała wczoraj wieczorem. Według nich prezydent elekt uzyskał 51,55 proc. głosów. Podczas specjalnej – planowanej na 29 maja w Pałacu w Wilanowie – uroczystości Andrzej Duda odbierze akt wyboru na prezydenta RP. Zaprzysiężenie na prezydenta kraju odbędzie się 6 sierpnia.

Na ten moment trudno o szczegółowe informacje dotyczące kalendarza aktywności przyszłego prezydenta. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że dziś po południu dojdzie do spotkania sztabu zwycięskiego kandydata i podsumowania kampanii.

Poseł Beata Szydło, szefowa sztabu wyborczego zapewniła, że Andrzej Duda w okresie do 6 sierpnia będzie chciał kontynuować spotkania z wyborcami. O tym, jak jest to dla niego ważne, świadczy – jak mówiła – to, że wśród ludzi znalazł się już w poniedziałkowy poranek. Jak tłumaczyła Beata Szydło, w trakcie kampanii prezydent elekt nie zdążył objechać wszystkich powiatów. Zastrzegła jednak, że za wcześnie na planowanie konkretnych wyjazdów.

Z pewnością w najbliższych planach Andrzeja Dudy znajdzie się zamknięcie spraw związanych z pełnieniem przez niego mandatu europosła. Dzień po wyborach Duda zapowiedział też, że zrzeknie się członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

O planowanych działaniach Dudy w pierwszym roku rządów mówił w poniedziałek w radiowych „Sygnałach dnia” rzecznik PiS-u Marcin Mastalerek. Jak podkreślił, w tym okresie nowy prezydent złoży w Sejmie projekt ustawy przywracającej stary wiek emerytalny i drugi – jego zdaniem jeszcze pilniejszy – dotyczący kwoty wolnej od podatku.

PAP/RIRM

drukuj