Rozpoczyna się Tydzień Rodziny

W Dzień Matki rozpoczyna się Tydzień Rodziny. W tym roku przyświeca mu hasło „Rodziny Razem”. W obchody tygodnia włącza się Caritas, która otacza rodziny szczególną troską.

Ks. Marek Dec, zastępca dyrektora Caritas Polska, podkreśla, że będzie to czas refleksji, ale i świętowania. Przez cały tydzień poszczególne parafie, grupy charytatywne i indywidualne osoby mogą rozważać zaproponowany program duchowy, który przygotowała Caritas.

– Zapraszamy na festyny, pikniki i wiele atrakcji, które przygotowały diecezjalne Caritas. Finałem tych wydarzeń będzie piknik w Radomyślu, przeżywany 31 maja. Tydzień Rodziny jest szansą, by ukazać miejsce szczęśliwego dzieciństwa wszystkich dzieci w Polsce – mówi ks. Marek Dec.

Caritas poprzez swoje programy pomaga od wielu lat rodzinom. Miliony dzieci z ubogich rodzin otrzymują wsparcie w nauce poprzez wyprawki szklone. W ramach Wakacyjnej Akcji Caritas co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z ubogich rodzin wyjeżdża na letnie kolonie. Tydzień Rodziny zakończy się 1 czerwca – w Dzień Dziecka.

RIRM

Tydzień-Rodziny_plakat

Kliknij, aby powiększyć

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl