fot. pixabay.com

Min. M. Maląg złożyła życzenia z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Pragnę podziękować państwu za wszystko co robicie, za codzienny trud i otwarte serca; życzę państwu dużo zdrowia i satysfakcji z pracy na rzecz dzieci – podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w życzeniach skierowanych do rodziców z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

„Rodzicielstwo to niezwykła przygoda. To wielka odpowiedzialność, ale też satysfakcja i radość z tego, że kolejne pokolenie dorasta i nim się obejrzymy wyfruwa z gniazda, by wkrótce założyć własną rodzinę” – podkreśliła w niedzielę minister Marlena Maląg w życzeniach zamieszczonych na Twitterze resortu rodziny i polityki społecznej.

Zaznaczyła, że „rodzicielstwo zastępcze, to misja szczególna, absolutnie wyjątkowa”.

„Dawanie domu i miłości dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w rodzinie biologicznej, to postawa godna najwyższej pochwały” – powiedziała Marlena Maląg.

„Państwo, jako rodzice zastępczy, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka i pracownicy instytucjonalnych form pieczy zastępczej, pozwalacie dzieciom odzyskać wiarę w to, że zasługują na wszystko co najlepsze. Pomagajcie im rozwijać skrzydła. Dajcie poczucie bezpieczeństwa i piękne świadectwo troski o drugiego człowieka” – podkreśliła minister.

„Z okazji wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, pragnę podziękować państwu za wszystko, co robicie. Codzienny trud i otwarte serca. Życzę państwu dużo zdrowia, pogody ducha i satysfakcji z pracy na rzecz dzieci, które dzięki wam będą miały lepszy start w dorosłość” – dodała.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to polskie święto obchodzone 30 maja od 2006 roku na mocy uchwały Sejmu RP. Dzień ten nie jest dniem wolnym od pracy.

W celu poprawy losu dzieci odrzuconych i osieroconych, obchody mają na celu popularyzację ruchu rodzicielstwa zastępczego. Od 1997 działa w Polsce organizacja pożytku publicznego Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa.

PAP/TV Trwam News

drukuj