fot. https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/multimedia/plik/1733933

Od 1 marca obowiązują nowe zasady dotyczące zgłaszania pomocy w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że od 1 marca zmieniły się zasady zgłaszania pomocy w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

Jak zaznaczył resort rodziny, osoby starsze, oprócz dedykowanej im infolinii, mogą zgłaszać się bezpośrednio do lokalnego ośrodka pomocy społecznej.

Inicjatywa Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów cieszy się sporym zainteresowaniem. Z danych ministerstwa wynika, że obecnie w program zaangażowało się już ponad 12 tys. wolontariuszy, z których pomocy skorzystało przeszło 20 tys. osób starszych.

To pokazuje, że wielu młodych chce pomagać seniorom w czasach epidemii – wskazał Stanisław Szwed, wiceszef resortu rodziny i polityki społecznej.

– Myślę, że największym sukcesem Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów jest bardzo duże zaangażowanie młodych osób i organizacji młodzieżowych. Są to harcerze, ale nie tylko, bo także inne organizacje działające w naszym kraju zaangażowały się. Oczywiście istotna jest też kwestia, aby ośrodki gminne korzystały z pomocy zarówno wolontariuszy, jak i organizacji młodzieżowych, bo nie wystarcza tylko prosta czynność, ale wiele osób chce krótkiej rozmowy czy zobaczenia drugiego człowieka. Myślę, że młode osoby świetnie się do tego nadają, a są mobilni i chętni do tego, więc warto skorzystać z ich zaangażowania – oznajmił wiceminister Stanisław Szwed.

Zgodnie z decyzją resortu działanie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów zostało wydłużone do końca marca. Osoby, które chcą włączyć się w program niesienia pomocy, mogą to zrobić za pośrednictwem strony wspierajseniora.pl.

RIRM

drukuj