fot. www.gov.pl

Ruszył portal zazyciem.gov.pl. P. Wdówik: To kompendium wiedzy

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło specjalny portal zazyciem.gov.pl. Wpisuje się on w rządowy program resortu dotyczący wsparcia dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Program obejmuje pełną pomoc w celu integracji społecznej i zawodowej. Dodatkowo przewiduje wsparcie dla kobiet spodziewających się dziecka i będących w ciąży powikłanej.

Program „Za życiem” zapewnia też podniesienie jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej, zwiększenie efektywności i dostępności do rehabilitacji dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu. Uzyskanie pomocy ma być łatwiejsze dzięki specjalnemu portalowi – mówił wiceminister rodziny i polityki społecznej, Paweł Wdówik.

Już jest duża baza informacji na temat organizacji, placówek rehabilitacyjnych, placówek edukacyjnych, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, działających fundacji i wszelkie aktualności, które będą związane z działaniem np. Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i nowych programów, które będziemy uruchamiać. W tym miejscu będą się pojawiać. To będzie kompendium wiedzy szybko dostępnej – zauważył polityk.

Wiceminister Paweł Wdówik dodał, że w dalszej kolejności zostanie uruchomiona specjalna infolinia. Będzie tam można anonimowo porozmawiać z wykwalifikowanymi pedagogami, psychologami, a także rodzicami osób niepełnosprawnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl