fot. https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL

MRiPS: Szacowana stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,5 procent

Szacowana stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,5 procent. Oznacza to spadek względem poprzedniego miesiąca o 0,1 punktu procentowego – poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Według wstępnych danych w końcu października tego roku w urzędach pracy zarejestrowanych było nieco ponad 912 tys. bezrobotnych. W porównaniu z wrześniem br. liczba ta zmniejszyła się o przeszło 22 tys. osób, czyli o 2,4 procent.

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, wyjaśniła, że dane oznaczają spadek liczby osób bez pracy w porównaniu do okresu przed wybuchem pandemii.

– Sama liczba może nie mówi wiele. Jest to ok. 912 tysięcy osób bezrobotnych (…). Po półtora roku walki tak naprawdę mamy mniej osób bezrobotnych niż mieliśmy przed pandemią. To pokazuje mądre działanie polskiego rządu – powiedziała minister Marlena Maląg.

Najmniejsze bezrobocie odnotowano w woj. wielkopolskim. Wyniosło ono 3,2 proc. Natomiast największy odsetek bezrobotnych – w wysokości 8,6 proc. – został osiągnięty w woj. warmińsko-mazurskim.

RIRM

drukuj