fot. pixabay.com

MRiPS: Kolejne organizacje włączają się w Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Kolejne organizacje włączają się w Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Szefowa resortu Marlena Maląg przekazała dziś, że swój akces zgłosiło następne 50 organizacji z całego kraju. Przypomniała, że Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów powołano z myślą o seniorach, którzy potrzebują pomocy.

Dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu: 22-505-11-11, osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a są one utrudnione przez panującą pandemię.

Minister Marlena Maląg zaapelowała w poniedziałek do wolontariuszy o zgłaszanie się do pomocy seniorom.

– Wolontariusze, ludzie dobrej woli, którzy chcą wziąć udział we wspólnej akcji wspierającej naszych seniorów – by seniorzy bezpiecznie i zdrowo mogli przeżyć ten bardzo trudny czas – mogą rejestrować się na stronie www.wspierajseniora.pl (https://wspierajseniora.pl/) – wskazała Marlena Maląg.

Ze specjalnej infolinii dla potrzebujących wsparcia skorzystało już około 3,5 tys. seniorów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl