fot. twitter.com

Rozstrzygnięcia konkursu „Senior Plus”

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej ogłosił wyniki rozdania w ramach tegorocznej edycji programu „Senior Plus”. Na nowe i istniejące już domy i kluby seniora – po pierwszym naborze – przeznaczone zostanie 60 mln 600 tys. zł.

Dzięki dofinansowaniu utworzonych zostanie 191 takich placówek, a 547 zyska środki na funkcjonowanie. Do nowych domów i klubów seniora trafi blisko 29 mln zł dofinansowania. Te już istniejące dostaną z kolei blisko 32 mln zł.

Wyniki rozdania przedstawił na konferencji prasowej wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Tworzymy 191 nowych jednostek w tym prawie 160 jednostek to kluby „Senior Plus”. Na ten program mamy przeznaczone 80 mln zł. W pierwszej edycji zostanie rozdysponowane ponad 60 mln zł. Z jednej strony tworzymy nowe kluby i domy dziennego pobytu „Senior Plus”, a z drugiej dofinansujemy działania, które już w ramach klubów istnieją. Ponad 535 jednostek zostanie w ten sposób dofinasowane. To dofinansowanie polega na tym, że przy dziennym domu seniora, to jest 300zł na osobę, a przy klubie 150 zł – mówił wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Drugi nabór w konkursie w ramach tegorocznej edycji programu „Senior Plus” ma ruszyć w niedalekiej przyszłości. Resort podaje, że do wykorzystania będzie jeszcze około 15 mln 400 tys. zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl