fot. senior.gov.pl

Kolejna edycja programu „Senior plus”

Ruszyła nowa edycja programu „Senior plus”. Resort rodziny zachęca samorządy do składania wniosków o dofinansowanie na utworzenie lub funkcjonowanie dziennych domów i klubów dla seniorów.

Celem programu „Senior plus” jest zwiększenie aktywności uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie na utworzenie lub funkcjonowanie dziennych domów i klubów dla seniorów. Jak wskazuje minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, seniorzy chętnie uczestniczą w zajęciach, warsztatach, spędzają wspólnie czas w przyjaznym i bezpiecznym środowisku.

Budżet przyszłorocznej edycji programu wynosi 60 mln złotych.

Oferty do programu należy składać w wersji elektronicznej w Generatorze Obsługi Dotacji do 5 stycznia 2023 r. do godz. 16.00. Wyniki konkurs zostaną ogłoszone najpóźniej do 17 marca.

Program pozwala na dofinansowanie projektów „jednorocznych”, czyli realizowanych i zakończonych wyłącznie w przyszłym roku. Według danych MRiPS domów i klubów „Senior plus” działających w Polsce jest prawie 1100. Placówki te oferują ponad 25 tys. miejsc.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl