fot. Małgorzata Lewicka

Weekend Seniora z Kulturą, czyli „60+ Kultura”

Zniżkowe bilety i atrakcje w dziesiątkach placówek kulturalnych – to wszystko w ten weekend czeka na seniorów okazji 9. edycji akcji „60+Kultura”.

„60+ Kultura” to ogólnopolska akcja organizowana co roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stworzona jest z myślą o seniorach. Jej celem jest zachęcenie osób powyżej 60. roku życia do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz pokazanie im, ile do zaoferowania mają działające w ich okolicach placówki. W ramach akcji od dziś do niedzieli seniorzy będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną kwotę skorzystać z oferty kin, muzeów, teatrów, filharmonii, oper, galerii sztuki czy bibliotek. Udział w tegorocznej edycji akcji zadeklarowało 480 placówek kulturalnych w 184 miejscowościach. Każde z 16 województw przygotowało wiele atrakcji. I tak na przykład Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało pokaz malarstwa XX wieku, podczas którego zostaną zaprezentowane 143 obrazy w większości przechowywane w muzealnych magazynach. Z kolei W olsztyńskim Teatrze imienia Stefana Jaracza seniorzy obejrzą spektakl „Panny z Wilka” Jarosława Iwaszkiewicza Szczegółowa lista atrakcji dostępna jest na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl