Policja ostrzega starsze osoby przed oszustami

Przed wyłudzeniami „na wnuczka” i „na policjanta” ostrzega starsze osoby policja. Przestępcy, podając się za członka rodziny lub osobę ścigającą oszustów, wyłudzają pieniądze od starszych osób. Pod fałszywym pretekstem i bardzo przekonująco proszą pilnie o pieniądze i zachowanie tajemnicy. Wiele osób straciło w taki sposób dorobek swojego życia.

Policjanci apelują o ostrożność i informowanie osób starszych o zagrożeniu. Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka – zwraca uwagę Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

– Stołeczna policja prowadzi dużą akcję informacyjną, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Chcemy tym przekazem zainteresować także młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie mogą przekazać im niezbędną wiedzę. Z policyjnych informacji wynika, że coraz więcej osób jest świadomych zagrożenia. Dzięki temu przestępcom często nie udaje się oszukać kolejnych osób, do których telefonują oszuści próbujący wyłudzić pieniądze – mówi Edyta Adamus.      

Policja w przypadku podejrzanych działań prosi o sprawdzanie informacji w najbliższych jednostkach policji lub dzwoniąc pod nr 997, który jest czynny całą dobę.

RIRM

drukuj