fot. https://twitter.com/Policja_KSP

Dolnośląska Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się wyłudzaniem refundacji z NFZ

Dolnośląscy funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się wyłudzaniem refundacji z NFZ m.in. na lek zawierający srebro koloidalne. Przestępcy naciągnęli Fundusz na blisko 3 mln 350 tys. zł., za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani posługiwali się wystawionymi podrobionymi receptami poświadczającymi nieprawdę, gdyż pacjenci nie mieli wskazań do stosowania leków zawierających srebro koloidalne.

„Sprawcy posłużyli się ponad 250 takimi fałszywymi receptami wystawionymi na dane osobowe 76 pacjentów w wieku senioralnym. W ten sposób wyłudzili z NFZ blisko 3 mln 350 tys. zł. Ponadto członkowie grupy zbywali przypisane pacjentom i objęte refundacją NFZ produkty lecznicze innym osobom, naruszając tym samym przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne” – poinformowała dolnośląska Policja, która zatrzymała w sprawie 5 osób, zabezpieczając tym samym obszerny materiał dowodowy.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczania nieprawdy w dokumentach oraz wyłudzeń pieniędzy na sporą sumę. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl