fot. PAP/Piotr Nowak

Min. P. Gliński: Zrealizowaliśmy ponad 100 proc. z programów wsparcia obywatelskiego

Zrealizowaliśmy ponad 100 proc. z programów wsparcia dla społeczeństwa obywatelskiego – poinformował w piątek wicepremier Piotr Gliński na konferencji podsumowującej działania rządu na rzecz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Zgodnie z założeniami programowymi, które były prezentowane w kampanii wyborczej w 2015 roku, a także wcześniej przez nasze środowisko polityczne mogę powiedzieć, że zrealizowaliśmy 100 proc., a może nawet więcej niż 100 proc. naszych zapowiedzi w obszarze dotyczącym wsparcia dla społeczeństwa obywatelskiego” – powiedział prof. Piotr Gliński i zaznaczył, że „przede wszystkim było to umocowanie instytucjonalne spraw społeczeństwa obywatelskiego i wsparcia dla organizacji pozarządowych przy premierze”.

Szef resortu kultury przypominał, że rządowi udało się powołać pełnomocnika ds. społeczeństwa obywatelskiego, komitet ds. pożytku publicznego, czy Narodowy Instytut Wolności. Wicepremier dodał także, że rząd uruchomił także wiele programów sektorowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl