fot. PAP/Tytus Żmijewski

Dzień Seniora w ZUS

Już jutro we wszystkich oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się Dzień Seniora. Obecni na nim przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, NFZ-u oraz policji odpowiedzą na wszystkie pytania przybyłych osób. Wytłumaczą także, od czego zależy wysokość emerytur, jak ją podwyższyć oraz czy warto czekać z przejściem na emeryturę na waloryzację roczną. 

W Polsce jest obecnie 5,5 mln emerytów, 115 tysięcy osób pobierających zasiłki i świadczenie przedemerytalne oraz ok. 2 milionów osób zbliżających się do emerytury. Wszystkie te osoby będą mogły skorzystać jutro z porad specjalistów, którzy z okazji Dnia Seniora odwiedzą placówki ZUS-u. Eksperci opowiedzą np. o gwarancji minimalnej emerytury, wytłumaczą wszelkie niezrozumiałe dla osób starszych pojęcia oraz doradzą, jak uzyskać świadczenie. Pracujący nadal emeryci dowiedzą się, jakie składki powinni opłacać i z jakimi korzyściami wiąże się dalsza aktywność zawodowa.

Pracownicy NFZ-u poinformują, które leki przysługują osobom powyżej 75. roku życia za darmo. Natomiast funkcjonariusze policji wytłumaczą, jak nie dać się złapać w sidła oszustów, a eksperci z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – w pułapkę akwizytorów i sprzedawców.

W tym roku Dzień Seniora odbywa się pod hasłem: „Aktywnie i bezpiecznie”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj