fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

E. Rafalska do seniorów: Dziękuję za poświęcenie w wychowaniu pokoleń Polaków

Minister rodziny Elżbieta Rafalska, z okazji przypadającego dzisiaj Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, złożyła seniorom życzenia i podziękowania za poświęcenie w wychowaniu kolejnych pokoleń Polaków. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie są cennym drogowskazem – podkreśliła.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 r., aby podkreślić, że w XXI wieku, zgodnie z demograficznymi trendami, starzenie się społeczeństwa stanie się jednym z najważniejszych wyzwań.

Składając życzenia, Elżbieta Rafalska podkreśliła, że 1 października jest szczególną okazją do podziękowań wszystkim seniorom „za ich poświęcenie w wychowaniu kolejnych pokoleń Polaków oraz pracę nad stworzeniem im jak najlepszych warunków do życia i rozwoju”.

„To właśnie dzięki Wam, Drodzy Seniorzy, życie kolejnych pokoleń staje się łatwiejsze. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie jest dla wielu Polaków cennym drogowskazem. Pokazujecie, jak czerpać z życia radość i siłę” – napisała minister.

Jak podkreśliła, wysiłki seniorów „w budowanie lepszego jutra” zasługują na wdzięczność, a oni sami na szacunek i uznanie.

„Poszanowanie i ochrona godności osób starszych stanowią najwyższe ideały realizowanej przez rząd polityki senioralnej. Każdemu z nas powinno zależeć, aby żadna z osób starszych nie czuła się wykluczona, dyskryminowana i zapomniana. W ramach polityki senioralnej w obszarze aktywności obywatelskiej ogromną wagę przykładamy do zwiększenia zaangażowania seniorów w życiu społecznym oraz wzrostu roli osób starszych w rozwiązywaniu problemów społecznych” – napisała Elżbieta Rafalska.

Minister wyraziła przekonanie, że rodzina jest wartością, która łączy pokolenia.

„Z całego serca życzę wszystkim seniorom, by na co dzień spotykali się z życzliwością i wsparciem otoczenia, a także żyli pełnią życia, realizując swoje zainteresowania i pasje” – napisała.

Elżbieta Rafalska zwróciła się także do instytucji i organizacji, które pomagają seniorom „cieszyć się życiem, oferując różnorodne formy aktywności”.

„Dzięki Wam osoby starsze mają możliwość nie tylko uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym, ale także zdobywania wiedzy i nowych umiejętności” – napisała szefowa MRPiPS.

PAP/RIRM

drukuj