fot. pixabay.com

Warmińsko-mazurskie: starsze małżeństwo oszukane „na wybory prezydenckie”

Starsze małżeństwo ze Szczytna straciło 8 tys. zł po tym, gdy ich mieszkanie odwiedził nieznajomy mężczyzna. Przekonał on staruszków, że ma dla nich nagrodę za udział w ostatnich wyborach prezydenckich – podała policja.

Oszust okradł 86-letnią kobietę i 89-letniego mężczyznę.

„Starsi ludzie wpuścili do domu nieznajomego mężczyznę, ponieważ powiedział im, że otrzymają nagrodę za udział w ostatnich wyborach prezydenckich” – powiedziała oficer prasowa policji w Szczytnie Joanna Manelska.

Oszust wszedł do mieszkania starszych państwa i poprosił ich o dowody osobiste.

„W trakcie rozmowy zapytał też, czy gospodarze mają w domu pieniądze. Małżeństwo nie tylko to potwierdziło ale i pokazało, gdzie trzyma gotówkę” – powiedziała Joanna Manelska.

Po wyjściu obcego mężczyzny starsza pani o rzekomej nagrodzie za udział w wyborach telefonicznie poinformowała córkę.

„Ta od razu zadzwoniła na policję i razem z policją przyjechała do rodziców. Wtedy okazało się, że starsi państwo stracili 8 tys. zł oszczędności” – powiedziała Joanna Manelska. Dodała, że policja szuka złodzieja ale na razie nie udało się go zatrzymać.

„Apelujemy o otoczenie troską starszych bliskich i sąsiadów. Mówmy im, że nie ma nic za darmo, że oszuści wykorzystują dosłownie każdy powód i każdą sytuację, by okraść starszych ludzi. Prosimy, by nie wpuszczać do domu obcych, by być nieufnym i ostrożnym” – powiedziała Joanna Manelska.

PAP

drukuj