Resort rodziny przygotował nowelę ustawy o pomocy społecznej

Szykują się zmiany w ustawie o pomocy społecznej. Nowela w tej sprawie trafiła do konsultacji publicznych, a jej autorem jest resort rodziny.

Ministerstwo proponuje podwyżki z 250 do 400 zł dodatku dla pracowników socjalnych za wywiady środowiskowe w terenie. Projekt zakłada też obligatoryjne szkolenia z bezpieczeństwa osobistego w trakcie wykonywania czynności zawodowych. Takie kursy pracodawca miałby przeprowadzać raz na dwa lata. Ponadto zmienią się zasady naboru pracowników.

Wiceszef resortu rodziny, Stanisław Szwed, wskazał, że nowela o pomocy społecznej to odpowiedź na oczekiwania pracowników socjalnych.

– Przygotowaliśmy nowelizację ustawy o pomocy społecznej. Mocno o nią zabiegali pracownicy socjalni. Zależy nam, aby usprawniać ich pracę, szczególnie w trudnym okresie walki z koronawirusem, gdzie dużo obowiązków spada na pracowników polityki społecznej w gminnych czy miejskich ośrodkach – powiedział Stanisław Szwed.

Zmiany w ustawie o pomocy społecznej miałyby wejść w życie na początku przyszłego roku. Koszty regulacji pokryje budżet państwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl