fot. twitter.com/Stanislaw_Szwed

S. Szwed zaapelował do seniorów o ograniczenie przemieszczania się

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed zaapelował do seniorów o ograniczenie przemieszczania się i przestrzeganie obostrzeń. Podkreślił, że każda osoba powinna pamiętać o używaniu maseczki, zachowaniu dystansu społecznego oraz dezynfekcji i częstym myciu rąk.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych ponad czterech tys. potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i śmierci 35 osób.

Od czwartku zostaną przywrócone godziny dla seniorów. W godz. od 10.00 do 12.00 zakupy będą mogły robić tylko osoby powyżej 60 roku życia.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed apeluje do seniorów i ich najbliższych o odpowiedzialne zachowanie.

– Osoby starsze są zdyscyplinowane, ale one muszą mieć pomoc, muszą czuć, że ta pomoc jest. Wolontariat, ośrodki pomocy społecznej, samorządy, organizacje kościelne – to wszystko jest i apelujemy do seniorów, że jeżeli jest taka potrzeba, proszę wykorzystywać środki, aby się łączyć, prosić o pomoc, bo to nie jest nic wstydliwego. Jeżeli ktoś wie, że obok mieszka ktoś samotny, trzeba podejść i zapytać, czy trzeba pomóc. Nasza solidarna współpraca pomoże nam przezwyciężyć ten trudny okres – mówi Stanisław Szwed.

Stanisław Szwed przypomniał też o rekomendacjach resortu dotyczących domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy. Wskazał, że odwiedziny w takich miejscach powinny odbywać się tylko w specjalnych pomieszczeniach zapewnionych przez dyrektorów placówek.

RIRM

drukuj