PAP/Leszek Szymański

A. Duda i W. Zełenski podpisali deklarację dot. wspólnej strategii polityki Polski i Ukrainy

Prezydenci Polski i Ukrainy podpisali deklarację opisującą strategię i cele wspólnej polityki w obszarze m.in. historii, gospodarki i bezpieczeństwa.

Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski w dokumencie podkreślili znaczenie stosunków dwustronnych, które – jak zaznaczyli – mają charakter strategiczny.  Obaj prezydenci wyrazili wolę „wszechstronnego rozwoju” obustronnych relacji na rzecz społeczeństwa i gospodarek Polski oraz Ukrainy.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1315615817623654402

Prezydent Andrzej Duda wskazał, że podpisana deklaracja określa dalszy kierunek polsko-ukraińskiej współpracy.

– Dalszą współpracę w jasny sposób wskazaliśmy w podpisanej wspólnie deklaracji, która pokazuje nasz stosunek do bieżących relacji między Polską i Ukrainą w kwestiach najważniejszych – poczynając od spraw gospodarczych, poprzez polityczne i związane z zagadnieniami bezpieczeństwa aż po kwestie historyczne, które będą prowadziły nasze narody ku pogłębianiu się więzi dobrosąsiedzkich i przyjaznych, mimo wszelkich bolesnych aspektów naszej historii – zaznaczył Andrzej Duda.

Podczas wizyty na Ukrainie podpisana została też umowa dotycząca udziału PGNiG w prywatyzacji sektora energetycznego na Ukrainie. Polskę w Kijowie reprezentował prezes spółki Jerzy Kwieciński.

Dziś prezydent Andrzej Duda spotka się jeszcze z ukraińskim premierem i szefem tamtejszego parlamentu. Wizyta polskiej pary prezydenckiej na Ukrainie zakończy się jutro.

RIRM/TV Trwam News

drukuj