fot. pixabay.com

Francja dostarczy sprzęt medyczny na Ukrainę przez Polskę

Na prośbę ukraińskich władz francuskie MSZ, ministerstwo zdrowia wraz z kilkoma szpitalami dostarczy do Polski ponad 28 ton sprzętu medycznego i leków – poinformowało dzisiaj Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie.

Dostawa obejmie generator tlenu, agregat prądu, 50 aparatów oddechowych oraz leki i sprzęt ratowniczy. Darowizny zostały sfinansowane ze składek lokalnych władz i firm

Francuski zakład krwiodawstwa przekazał w marcu dwa wozy do pobierania krwi, które są obecnie używane na Ukrainie.

W czwartek pierwszy transport z 74 ukraińskimi uchodźcami wojennymi z Mołdawii wylądował w Bordeaux. Są to głównie kobiety i dzieci oraz osoby wymagające pomocy medycznej. Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin zapowiedział w marca, że Francja przyjmie około 2500 Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w Mołdawii w ramach operacji koordynowanej przez Komisję Europejską. Jednak władze mają problem ze znalezieniem chętnych Ukraińców do przyjazdu do Francji, ponieważ większość z nich chce pozostać w pobliżu granicy z Ukrainą.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl