[TYLKO U NAS] Mec. J. Kwaśniewski: Wspólnota europejska i międzynarodowa w drodze konwencyjnej powinny ograniczyć zjawisko surogacji zwłaszcza tej płatnej, z myślą o godności kobiety i dziecka

Handel żywym towarem w dużej mierze zaczyna dotyczyć odpłatnej surogacji. Niekoniecznie musimy sięgać aż do Pakistanu czy Indii. Wiemy, że zjawisko odpłatnej surogacji kwitnie za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie. To wymaga z całą pewnością zorganizowanego działania nie jednego państwa, ale całej wspólnoty europejskiej, również całej wspólnoty międzynarodowej, które powinny w drodze konwencyjnej ograniczyć zjawiska z myślą o godności dziecka i z myślą o godności kobiety, i przede wszystkim o godności człowieka, który w ten sposób staje się przedmiotem obrotu, co jest zupełnie niedopuszczalne – mówił w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

Prawnik odniósł się w ten sposób do międzynarodowych targów dla par gejowskich w Brukseli. W ostatnich dniach napisał o tym red. Grzegorz Górny.

Bogaci homoseksualiści przy stoiskach mogą kupić tzw. pakiet, w którym jest m.in. wynajęcie macicy na dziewięć miesięcy. W procederze można sobie wybrać rasę, płeć, kolor oczu i włosów dziecka, które jest określane jako „produkt”.

– W znacznej części krajów Europy Zachodniej odpłatna surogacja jest zakazana. Tym bardziej bulwersujące jest organizowanie targów pośredników, którzy wykorzystują kobiety w rozwijających się krajach, gdzie są zakładane farmy surogatek, gdzie macice kobiety w sytuacji półniewolniczej są wykorzystywane jako reproduktory dla obywateli państw rozwiniętych i bogatych, którzy w ten sposób chcą zdobyć dziecko – powiedział prezes Instytutu Ordo Iuris.

Człowiek został wyceniony od 90 tys. do 150 tys. dolarów. Takie skandaliczne targi mają miejsce, mimo że w wielu krajach Europy Zachodniej przez belgijskie prawo surogacja komercyjna jest zakazana – mówił mec. Jerzy Kwaśniewski.

– Wiele rezolucji, chociażby zgromadzenia parlamentarnego Rady Europy, wskazywało na zagrożenia związane z handlem żywym towarem tzw. human trafficking. To zjawisko zakazane przez konwencje międzynarodowe, które dotychczas często było interpretowane poza kontekstem surogacji odpłatnej. A tymczasem dzisiaj handel żywym towarem w dużej mierze zaczyna dotyczyć właśnie odpłatnej surogacji. Niekoniecznie musimy sięgać aż do Pakistanu czy Indii. Wiemy, że zjawisko odpłatnej surogacji kwitnie za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie. Było o tym bardzo głośno przy pierwszej fali pandemii koronawirusa. To wymaga z całą pewnością zorganizowanego działania nie jednego państwa, ale całej wspólnoty europejskiej, również całej wspólnoty międzynarodowej, które powinny w drodze konwencyjnej ograniczyć takie zjawiska z myślą o godności dziecka i z myślą o godności kobiety, i przede wszystkim o godności człowieka, który w ten sposób staje się przedmiotem obrotu, co jest zupełnie niedopuszczalne – podkreślił rozmówca Radia Maryja.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż środowiska feministyczne milczą w obliczu pewnej formy niewolnictwa kobiet, jakim jest płatna surogacja oraz handlu żywym towarem, czyli dziećmi.

– Aborcja jest jednym z najdalej wysuniętych przykładów uprzedmiotowienia kobiety. Sojusz ruchu LGBT z ruchami feministycznymi, które obserwujemy w Polsce, jest sojuszem, który uderza w kobiety. Naturalną konsekwencją jest nie tylko aborcja, nie tylko kontrola procesów biologicznych u kobiety, ale również naturalną konsekwencją jest postulat surogacji, czyli uprzedmiotowienie w stopniu najwyższym. Dziwne, że polskie organizacje feministyczne tego nie dostrzegają, bo w Szwecji, Belgii czy w Holandii to właśnie ruchy feministyczne protestują przeciwko tego typu postulatom, dostrzegając w tym bezpośredni atak na godność kobiety. U nas najwyraźniej dojrzałość tych środowisk jeszcze do tego nie doszła i możemy obserwować autodestrukcyjną współpracę ruchu LGBT z ruchami feministycznymi – podsumował mec. Jerzy Kwaśniewski.  

radiomaryja.pl/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl