fot. PAP/Rafał Guz

Od dziś do 29 listopada uczniów obowiązuje nauka niestacjonarna

Od dziś uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Nauka niestacjonarna będzie obowiązywała do 29 listopada.

Rząd podjął decyzję o nauczaniu zdalnym w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Najpierw na nauczanie zdalne przeszli uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Od dziś dołączają do nich uczniowie kas I-III.

Anna Ostrowska, rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej, zwraca uwagę, że ograniczenia funkcjonowania nie dotyczą m.in. szkół specjalnych.

– Dyrektorzy szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, będą mogli sami decydować o trybie nauczania. Co ważne, szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych, w szczególności chodzi o uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią koronawirusa. W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas VIII oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne w małych grupach do 5 osób – informuje Anna Ostrowska.

W szkole będzie też możliwe przeprowadzanie olimpiad, turniejów i konkursów.

W przypadku przedszkoli, nauka i opieka dla tych dzieci pozostaje bez zmian. Podstawową formą ich funkcjonowania jest nadal tryb stacjonarny, chyba że zgodę na inną formę wyrazi sanepid.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl