fot. PAP/Piotr Nowak

Resort rodziny ogłosił laureatów konkursu „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020”

Kierownictwo Ministerstwa Rodziny ogłosiło laureatów konkursu „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020”. Wydarzenie odbyło się w sieci ze względu na pandemię koronawirusa. W tym roku wyróżnienie trafiło do 150 podmiotów.

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, podkreśliła, że ekonomia społeczna to szczególna misja, która jest oparta na wsparciu i pomocy drugiemu.

– Bardzo ważny jest wynik ekonomiczny, ale nie jest on najważniejszy. Najbardziej istotne jest to, jakim wsparciem otoczymy poprzez działania konkretne osoby potrzebujące, bezrobotne, niepełnosprawne. To Państwo czynicie każdego dnia. Serce rośnie, kiedy widzimy, że w ostatnich dwóch edycjach było przydzielonych 97 znaków, dzisiaj w edycji 2020 będzie ich aż 150 – powiedziała Marlena Maląg.

Minister rodziny zapowiedziała, że priorytetem jest stworzenie pierwszej ustawy o ekonomii społecznej i solidarnej, która wyznaczy odpowiednie kierunki działań.

Rozstrzygniecie konkursu wpisuje się w IV ogólnopolskie Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

Sam konkurs jest realizowany w ramach projektu „System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego”. Projekt jest współfinansowany ze środków UE.

RIRM

drukuj