fot. https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Minister rodziny w Dniu Ojca: Ojcostwo może być piękną przygodą, odkrywaniem świata na nowo

Ojcostwo może być piękną przygodą, odkrywaniem świata na nowo, szansą na przeżycie czegoś niepowtarzalnego i wyjątkowego – napisała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w liście skierowanym do ojców z okazji ich święta.

23 czerwca w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Z tej okazji minister Marlena Maląg skierowała do wszystkich ojców list otwarty.

„Nie mam wątpliwości, że tata jest dziś dla każdego dziecka osobą równie ważną, co mama. Nikt inny nie opowiada świata oraz nie przegania koszmarów lepiej niż tata. To on otacza dającymi bezpieczeństwo ramionami i wymyśla szalone zabawy” – napisała minister rodziny.

Podkreśliła, że stereotyp nieobecnego taty odchodzi dziś w zapomnienie, ustępując miejsca nowemu pokoleniu zaangażowanych ojców.

„Zdajecie sobie świetnie sprawę z tego, że ojcostwo może być piękną przygodą, odkrywaniem świata na nowo, szansą na przeżycie czegoś niepowtarzalnego i wyjątkowego. Pokazujcie młodemu pokoleniu, jak można dobrze przejść przez życie i budować szczęście rodzinne” – dodała Marlena Maląg.

„Życzę Wam jak najbliższych relacji z dziećmi, zaufania i wiary w to, że zawsze mogą na Was liczyć. Niech przynoszą Wam radość i satysfakcję, cieszcie się z ich osiągnięć, dopingujcie do zdobywania nowych celów, wspierajcie w trudnych chwilach. Ich uśmiech niech Wam zawsze towarzyszy i będzie najpiękniejszym prezentem” – napisała szefowa MRiPS.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1407278901966082048

PAP

drukuj