fot. twitter.com/bogusrogalski

[TYLKO U NAS] Dr B. Rogalski: UE odmawia uznania dzieciom nienarodzonym prawa do narodzin jako prawa człowieka, a w przypadku kwestii związanych z prawami reprodukcyjnymi, seksualnymi, Unia nie ma żadnych problemów i dopisuje je do praw człowieka

Unia Europejska odmawia uznania dzieciom nienarodzonym od poczęcia prawa do narodzin jako prawa niezbywalnego, jako prawa człowieka, a w przypadku kwestii światopoglądowych, związanych ze zdrowiem i prawami reprodukcyjnymi, seksualnymi, Unia nie ma żadnych problemów i dopisuje je do praw człowieka. W dzisiejszej rezolucji mówi się o nieograniczonym dostępie do aborcji. Aborcja ma być zapewniona w krajach członkowskich UE (legalna opieka przed i poaborcyjna na życzenie) – mówił dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i ekspert ds. międzynarodowych, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Parlament Europejski debatuje nad kontrowersyjnym dokumentem, w którym postuluje się nieograniczony dostęp do zabijania nienarodzonych dzieci oraz seksualizację najmłodszych. Autorem raportu jest chorwacki europoseł. [czytaj więcej]

Zdaniem dr. Bogusława Rogalskiego Unia Europejska łamie kręgosłup moralny chrześcijan, a zwłaszcza Polaków.

– Wynika to wprost ze wszystkich ostatnio przyjmowanych dokumentów przez Parlament Europejski, Radę czy Komisję Europejską zwłaszcza w kwestiach światopoglądowych. Kwestie światopoglądowe są dzisiaj cynicznie wykorzystywane przez organy Unii Europejskiej do budowania nowej rzeczywistości, do budowania państwa federalnego czy federacyjnego ponad głowami narodów i państw członkowskich, również z ograniczaniem praw państw członkowskich do samostanowienia, do tworzenia prawa zgodnie z traktatami unijnymi, które jeszcze obowiązują. Jest to dalszy ciąg rewolucji światopoglądowej, neomarksistowskiej, która dzisiaj za główny cel obrała sobie Polskę, Węgry i Słowenię. Przede wszystkim Polskę, bo jesteśmy ostatnimi strażnikami tradycyjnej, starej, dobrej Europy opartej na wartościach chrześcijańskich. To, czym zajmuje się Parlament Europejski, czyli raportem nt. zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego w UE, wpisuje się w ciąg ataków na nasz kraj oraz na państwa rządzone przez centroprawicę po to, żeby w niedalekiej przyszłości doprowadzić w Unii do stworzenia zupełnie nowego tworu, nowego bytu ponadnarodowego, gdzie nie będzie miejsca na wiarę, chrześcijaństwo czy katolicyzm – powiedział prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.   

– Warto przypomnieć rezolucję Parlamentu Europejskiego z marca ws. ogłoszenia [UE strefą wolności osób LGBTQ]. To była rezolucja wymierzona przede wszystkim w Polskę. Niesłusznie nam zarzucano, że rzekomo osoby LGBTQ są w Polsce dyskryminowane i prześladowane. Minęło kilka miesięcy i mamy kolejną rezolucję, która niestety prawdopodobnie zostanie przyjęta – dodał.     

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że Unia Europejska wychodzi poza swoje kompetencje, podejmując rezolucje czy akty prawne, które narzucają państwom członkowskim w sferze światopoglądowej sposób działania.

– Widzę, że neomarksistowska rewolucja chce osiągnąć jeden cel: zbudować Europę, w której nie będzie już miejsca na Europę łacińską, na tradycję i spuściznę Europy łacińskiej oraz nie będzie miejsca dla wartości chrześcijańskich. Z tym stanowczo nie możemy się zgodzić. (…) UE zgodnie z art. 5 Traktatu o Unii Europejskiej kieruje się przede wszystkim zasadą pomocniczości i proporcjonalności, a z tego wynika zasada przyznania kompetencji Unii. Nawet zgodnie z fatalnymi zapisami traktatów  unijnych, pochodzących z traktatu lizbońskiego (na który niestety Polska kiedyś się zgodziła) wynika, że Unia ma tyle kompetencji, ile zostanie jej przekazanych przez państwa członkowskie – zaznaczył ekspert ds. międzynarodowych.

Aktualnie Unia Europejska obchodzi, narusza i łamie zasadę przekazywania przez państwa członkowskie jej kompetencji, ponieważ „używa kwestii związanych z gender, ideologią LGBTQ oraz kwestii związanych z propagandą jako kompetencji dzielonych, czyli jako prawa zdrowotne, jako prawa reprodukcyjne, które są przyznane do kompetencji zdrowia publicznego, co jest absurdem”.

– Dzisiejsza rezolucja przede wszystkim kwalifikuje prawa seksualne i reprodukcyjne jako prawa zdrowotne człowieka, ale również kwalifikuje je jako prawa człowieka. UE odmawia uznania dzieciom nienarodzonym od poczęcia prawa do narodzin jako prawa niezbywalnego, jako prawa człowieka, a w przypadku kwestii światopoglądowych, związanych ze zdrowiem i prawami reprodukcyjnymi, seksualnymi Unia nie ma żadnych problemów i dopisuje je do praw człowieka. W dzisiejszej rezolucji mówi się o nieograniczonym dostępie do aborcji. Aborcja ma być zapewniona w krajach członkowskich UE (legalna opieka przed i po aborcyjna na życzenie). Mówi się o eliminowaniu podpisów osób trzecich w domyśle rodziców, jeśli dotyczyć ma to np. niepełnoletnich rodziców. Rezolucja eliminuje klauzulę sumienia lekarzy, twierdząc, że prawa pacjenta (prawa reprodukcyjne i seksualne) stoją wyżej niż klauzule sumienia lekarzy, choćby ze względów religijnych. A także rezolucja odnosi się do promowania kompleksowej edukacji seksualnej na wszystkich poziomach szkolnych (także w przedszkolu) dzieci i młodzieży – w szkole i poza szkołą – wskazał ekspert ds. międzynarodowych.

Gość audycji „Aktualności dnia” podkreślił, że Unia Europejska jest głównym motorem niszczenia tradycyjnego świata wartości.

– Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, Vera Jourova, miała wiele skandalicznych wypowiedzi, ale konsekwentnie dąży do niszczenia Węgier i Polski, i do ingerowania w nasze wewnętrzne sprawy. We wtorek powiedziała, że od 1 stycznia 2022 roku należy rozpocząć egzekwowanie rozporządzenia nazywanego popularnie pieniądze za praworządność, więc można powiedzieć, że odkryła karty. [czytaj więcej]  (…) W dzisiejszej rezolucji jest wymieniony tylko jeden kraj (oczywiście negatywnie) – Polska. Komisarz Vera Jourova już przygotowuje narzędzia do ewentualnego karania Polski na podstawie rozporządzenia, które w grudniu zostało przyjęte na szczycie unijnym, na podstawie którego będzie można odbierać lub zawieszać środki przysługująca danemu państwu członkowskiemu, jeśli nie będzie spełniało odpowiednich warunków – podsumował prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Całą rozmowę z audycji „Aktualności dnia” z udziałem dr. Bogusława Rogalskiego można znaleźć [tutaj].

***

„Aborcja zawsze jest pogwałceniem fundamentalnego prawa człowieka do życia, tym bardziej odrażającym, że dotyczy życia człowieka najsłabszego i całkowicie bezbronnego. Jest więc przejawem najbardziej niesprawiedliwej dyskryminacji” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu wydanym w związku z projektem rezolucji Parlamentu Europejskiego na temat zdrowia oraz praw seksualnych i reprodukcyjnych w Unii Europejskiej (Matić Report). [więcej]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl