fot. PAP/Radek Pietruszka

Punktowe ograniczenia covidowe rozważane przez rząd

Zakładane jest wprowadzenie punktowych ograniczeń covidowych. Rząd stara się jednak, by nastąpiło to później niż wcześniej – poinformował Piotr Müller, rzecznik rządu. Obecnie decyzje o restrykcjach regionalnych nie są podejmowane.   

Rzecznik rządu ocenił, że sytuacja epidemiczna w tym roku, mimo iż nastąpił wzrost zakażeń koronawirusem, jest inna niż w roku ubiegłym. Piotr Müller wskazał, że duża cześć Polaków jest zaszczepiona przeciwko COVID-19.

Polityk przyznał, że rząd zakłada wprowadzenie ,,punktowych ograniczeń”, ale na razie nie chce się z tym śpieszyć. W chwili obecnej – jak zaznaczył – celem jest zwiększanie bazy łóżkowej dla pacjentów z COVID-19.

– Zakładamy możliwość wprowadzenia punktowych ograniczeń. Natomiast staramy się, aby – jeżeli ma to być wprowadzone – działo się to później niż wcześniej, żeby chronić życie społeczno-gospodarcze w normalnym jego funkcjonowaniu. Są obszary w kraju, gdzie widzimy deficyty, jeżeli chodzi o kwestie związane z możliwością opieki nad osobami chorymi. Tam powstają oddziały covidowe – rozszerzamy liczbę łóżek dla osób potrzebujących opieki. Obszary te mogą być objęte pewnymi restrykcjami. Natomiast obecnie skupiamy się na tym, aby baza szpitalna rosła na tyle szybko, żeby wszyscy chorzy mieli odpowiednią opiekę – powiedział Piotr Müller.

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że badania potwierdziły 15 tys. 904 nowe zakażenia koronawirusem – najwięcej w trwającej fali epidemii. Zmarły 152 osoby. Dla porównania, rok temu zanotowanych było 24 tys. 692 nowych przypadków tej choroby.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl