fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Min. M. Maląg: Polska jest drugim państwem z najniższym wskaźnikiem bezrobocia w Unii Europejskiej

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, zauważyła, że Polska jest drugim państwem w Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem. Według danych za marzec 2022 roku stopa bezrobocia wyniosła 5,4 procent.

Minister rodziny i polityki społecznej poinformowała o tym w Ostrowie Wielkopolskim podczas uroczystości podpisania umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Marlena Maląg wskazywała, że działania rządu podczas pandemii były nastawione na ratowanie miejsc pracy i to się udało, wskutek czego mamy niskie bezrobocie.

Obecnym dużym wyzwaniem jest pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. [czytaj więcej]

– Daliśmy możliwość stałego legalnego pobytu na terenie Rzeczypospolitej na 18 miesięcy z dostępem do pracy. Dostęp do pracy to jest też dostęp do świadczeń. Na chwilę obecną ponad 60 tys. obywateli Ukrainy od 24 lutego, kiedy wybuchła wojna, znalazło pracę na terenie Polski. To jest bardzo ważny aspekt. Pokazujemy, że polski rynek pracy ma bardzo niskie bezrobocie, bo to jest 5,4 procent. Jesteśmy drugim państwem w Unii Europejskiej, które ma najniższe bezrobocie. Będziemy starali się przede wszystkim w perspektywie długofalowej w ten sposób pomóc obywatelom Ukrainy – mówiła szefowa resortu rodziny.

Marlena Maląg podkreśliła, że nie dzieje się to jednak kosztem Polaków i samorządów.

Jak zapewniała, inwestycje drogowe są intensywnie realizowane, czego dowodem są miliardy złotych, które dzięki rządowi sukcesywnie trafiają do samorządów.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1514613331205578756

RIRM

drukuj