fot. PAP/Radek Pietruszka

Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej zorganizowało seminarium dotyczące strategicznego partnerstwa Brukseli z Kijowem

Ambasador Polski przy Unii Europejskiej powiedział, że konieczne jest zwiększenie przez unijne kraje humanitarnego, finansowego i wojskowego wsparcia dla Ukrainy. Andrzej Sadoś dodał, iż należy ponadti przyspieszyć procesu akcesji Ukrainy do Wspólnoty. Dyplomata wziął udział w Brukseli w seminarium organizowanym przez Stałe Przedstawicielstwo Polski przy UE nt. strategicznego partnerstwa Brukseli z Kijowem.

Polska opowiada się również za jak najostrzejszymi sankcjami wobec Rosji, by uniemożliwić jej prowadzenie wojny na Ukrainie. Komisja Europejska przeprowadziła w niedzielę konsultacje z unijnymi krajami w sprawie kolejnego pakietu.

– Zakończyliśmy pewien etap pracy. W tych dniach finalizujemy dziewiąty pakiet sankcji, który ma realnie ograniczyć potencjał rosyjskiej machiny wojennej. W dalszym ciągu trwa praca nad dokumentowaniem rosyjskich zbrodni wojennych oraz definicją zbrodni wojennych, dlatego że chcemy osądzić zbrodniarzy wojennych oraz polityków odpowiedzialnych za agresję – mówił ambasador Andrzej Sadoś.

Kolejny pakiet sankcji ma uderzyć m.in. w sektor finansowy, technologiczny, IT a także chemiczny. Unia chce też nałożyć sankcje na kolejne rosyjskie media propagandowe.

Na czarną listę z zakazem wjazdu do Unii i zablokowanymi aktywami ma być wpisanych kolejnych 180 osób i firm.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl