fot. PAP/Adam Warżawa

Rozszerzona wersja „Gry Szyfrów” Instytutu Pamięci Narodowej

Premierę we wtorek miała rozszerzona wersja „Gry Szyfrów” Instytutu Pamięci Narodowej. Produkcja zyskała m.in. wzbogaconą fabułę. Gra porusza temat przebiegu wojny polsko-bolszewickiej oraz wpływu polskiej kryptologii na jej zwycięski finał. Rozwiązania w niej zastosowane powstały na bazie materiałów źródłowych i eksponatów historycznych.

Decyzją ministra edukacji i nauki, dr. hab. Przemysława Czarnka, gra do końca roku kalendarzowego trafi do programu nauczania jako treści rekomendowane. Dzięki temu stanie się częścią programu edukacyjnego w polskich szkołach.

Rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej, dr Rafał Leśkiewicz, wskazał, że gra w nowej wersji stała się dłuższa i bardziej dostępna.

– Przede wszystkim dostosowaliśmy grę do potrzeb osób niepełnosprawnych, dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Zaimplementowaliśmy dwa języki migowe (język migowy polski i angielski). Dodatkowo rozszerzyliśmy grę o nowy poziom, który sprawia, że rozgrywka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna i zawiera w sobie znacznie większy ładunek treści historycznych. Całość rozgrywki wydłużyła się o ok. 1,5 godziny. W ramach jednej z misji dodaliśmy mini grę, która polega na nadawaniu komunikatów alfabetem Morse’a – powiedział dr Rafał Leśkiewicz.

 

Światowa premiera „Gry Szyfrów” miała miejsce wiosną bieżącego roku. Do tej pory w produkcję zagrało ponad 300 tys. osób. Grę można pobrać m.in. ze strony internetowej resortu edukacji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl