[TYLKO U NAS] Prof. Osadczy: Uruchomiły się siły zła, które chcą pozbawić Polskę pamięci

Obecnie mamy do czynienia z coraz większymi i częstszymi atakami na Polskę. Uruchomiły się siły zła, które chcą pozbawić Polskę pamięci, ale z Bożą pomocą i przy zaangażowaniu sił patriotycznych ten proces da się powstrzymać – powiedział podczas piątkowych „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Włodzimierz Osadczy.

Media przepuściły atak na ekspertów, którzy konsultowali nowelę ustawy o IPN. Chodzi m.in. o historyków: dr. Wojciecha Muszyńskiego i prof. Włodzimierza Osadczego. Media lewicowe, liberalno-lewicowe, ale również i prawicowe oskarżają historyków o powiązania z Rosją. W tej chwili mamy do czynienia z wielkim przesileniem w polskiej polityce – powiedział prof. Włodzimierz Osadczy.

– W stosunku do Polski został wystosowany niespotykany i bezprecedensowy atak, kiedy ruszyła sprawa przywrócenia godności narodowi i obrony dobrego imienia Polski. Wiemy, że ustawa stała się bardzo niebezpiecznym narzędziem eliminacji V kolumny, która zawsze siedziała i siedzi w środowisku polskim. W tej chwili pojawiły się narzędzia prawne, żeby eliminować i postępować zgodnie z polską racją stanu i pewną logiką. Kampania medialna, która się rozpoczęła, jest elementem tego, czego doświadczają różne środowiska, w tym Radio Maryja, jako radio, które konsekwentnie od lat broni Polski. Prowokacje, o których mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR (więcej można przeczytać [tutaj]) już się uruchomiły – wskazał historyk.

Nikt się nie podejmuje dyskusji merytorycznej, nikt nie odnosi się do meritum sprawy, natomiast przylepia się metki – postępuje się zgodnie z wypracowaną metodą reżimów totalitarnych – dodał.

– Obecnie przyczepia się komuś metkę. Za czasów komunistycznych taką metką był „wróg narodu” czy „wróg ludu”, natomiast teraz „agent rosyjski” czy „agent wpływów”. Od razu wyrzuca się poza obszar dyskusji merytorycznej osoby, które nie pasują – wskazał dyrektor Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich Centrum Ucrainicum na KUL.

Funkcjonujemy w dość uproszczonym schemacie. Wiemy, że są także środowiska wrogie Polsce – podkreślił gość Radia Maryja.

– Wiemy, że lewa strona jest tą, która z założenia jest wroga Kościołowi i Polsce, ale nie dostrzegamy sił, które się zaczaiły i które od dawna zostały zainstalowane po prawej stronie. W tej chwili widzimy, jak piłka jest przerzucana z lewej strony na prawą i jak wszystkie siły wrogie Polsce się jednoczą i próbują dopuścić się ataków personalnych. Są to rzeczy, które poddawane są analizie i które się weryfikuje. Żyjemy w państwie prawa, więc bezprawne szykany i oszczerstwa nie powinny funkcjonować i na pewno nie będą funkcjonowały – powiedział prof. Osadczy.

Prawnicy zajmują się sprawą pomówień i oszczerstw – wskazał gość „Aktualności dnia”.

– Przygotowane są procesy karne. Myślę zatem, że nie długo będziemy świadkami obnażenia tej rzeszy kampanii antypolskiej, która w tej chwili się nasila. Obecnie zostali zaatakowani wszyscy czołowi działacze ruchów kresowych i patriotycznych, zostały wytoczone procesy przez środowiska neobanderowskie. Teraz przygotowywane są odpowiedzi. Uruchomiły się siły zła, które chcą pozbawić Polskę pamięci – zaznaczył historyk.

Z Bożą pomocą i przy zaangażowaniu sił patriotycznych ten proces da się powstrzymać – dodał prof. Osadczy.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem prof. Osadczego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl