Obchody 15-lecia istnienia IPN-u

Z okazji 15- lecia  istnienia Instytutu Pamięci Narodowej, łódzki odział IPN w dniach 25-26 września br. organizuje ,,Dzień dla rodzin” i ,,Dzień dla edukacji”.

25 września odbędzie się ,,Dzień dla edukacji”, którego uczestnicy wezmą udział w grze miejskiej: „Ślady wolnego słowa w Łodzi”. Gra  opracowana na podstawie przygotowanej w Oddziale wycieczki wirtualnej o tym samym tytule, będzie dostępna na platformie w intrenecie pod  adresem: www.audiotrip.org.

Wystartować będą mogły drużyny ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych; dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

W tym samym dniu w godz. 16.00-17.00 w sali konferencyjnej Oddziału IPN w Łodzi przy ul. Elizy Orzeszkowej 31/35 odbędą się zajęcia warsztatowe dla nauczycieli „Puzzle edukacyjne <<IV rozbiór Polski>> i audiotripy – interaktywne metody nauczania historii”.

Od godz.16.00 do 17.30 goście będą mogli również zapoznać się ze specyfiką pracy prokuratorów Okręgowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi. Następnie odbędzie się prelekcja pt. „Niezwykłe sprawy zwykłych ludzi” na temat metodologii pracy historyków Oddziałowego Biura Lustracyjnego w Łodzi.

Z kolei 26 września pod hasłem: ,,Wolne słowo, wola sobota” odbędzie się ,,Dzień dla rodzin”. W godzinach 10.00-15.00 prezentowana będzie interaktywna wystawa komputerów używanych przez Polaków w latach ‘80. Zwiedzający będą mieli możliwość skorzystania z zainstalowanego oprogramowania rozrywkowego. Odbędą się również rozgrywki w gry edukacyjne IPN, takie jak: „Kolejka”, „Reglamentacja” czy „Polak Mały”.

Poza atrakcjami komputerowymi, na przybyłych będą czekały także liczne stanowiska, m.in.: sportowe, twórcze (warsztaty plastyczno-manualne), czy baniek mydlanych. Ponadto uczestnicy będą mieć możliwość obejrzenia bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej (odbędą się trzy bloki z bajkami, każdy po ok. 45 minut).

Do siedziby oddziału IPN będzie można dojechać zabytkowym autobusem marki Jelcz 043, potocznie zwanym „ogórkiem”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl