fot. PAP/EPA

W. Zełenski po rozmowie z O. Scholzem: Sprawcy zbrodni wojennych muszą być ukarani

Wszyscy sprawcy zbrodni wojennych muszą być zidentyfikowani i ukarani – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w niedzielę po rozmowie telefonicznej z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

„Rozmawiałem przez telefon z Olafem Scholzem. Podkreśliliśmy, że wszyscy sprawcy zbrodni wojennych muszą być zidentyfikowani i ukarani” – napisał Zełenski na Twitterze.

Jak dodał, omówiono też sankcje przeciwko Rosji oraz wsparcie obronne i finansowe dla Ukrainy.

Biuro prezydenta w komunikacie poinformowało też tego dnia, że Zełenski przeprowadził naradę z przedstawicielami ukraińskich władz. Podczas spotkania opracowano m.in. ukraińskie propozycje dotyczące szóstego pakietu sankcji UE na Rosję.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl