fot. PAP/EPA

Prezydent Recep Tayyip Erdogan będzie rozmawiać z przywódcami Rosji i Ukrainy

W niedzielę 11 grudnia prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przeprowadzi rozmowę z Władimirem Putinem. Planowana jest też rozmowa z Wołodymirem Zełenskim – poinformowała turecka agencja informacyjna Anadolu.

O swoim zamiarze Recep Tayyip Erdogan poinformował przemawiając na dorocznym forum organizowanym przez Tureckie Radio i Telewizję (TRT). Rozmowy mają dotyczyć korytarza zbożowego.

Turecki przywódca przypomniał o swoich licznych rozmowach z przywódcami Rosji i Ukrainy i podkreślił, że wszystkie działania Ankary mają na celu osiągnięcie pokoju w regionie Morza Czarnego.

„Pomimo faktu, iż proces dialogu między Rosją i Ukrainą w Stambule został przerwany, jest to nadal najlepsze miejsce do wypracowania długotrwałego pokoju” – powiedział Recep Tayyip Erdogan.

„Wojna nie może mieć zwycięzców, a pokój – przegranych” – dodał.

Turecki przywódca przypomniał też, że „udane działania mediacyjne Ankary doprowadziły do wymiany więźniów na dużą skalę między Rosją a Ukrainą”.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl