Dzień modlitwy na Ukrainie

Dzisiejsza niedziela na Ukrainie jest dniem modlitwy, natomiast poniedziałek będzie dniem postu w intencji ojczyzny. Episkopat Ukrainy zachęca wiernych do podjęcia modlitwy.

,,Niech nasza modlitwa obejmie tych, którzy zginęli i ich rodziny. Pamiętajmy o rannych i tych, co niosą im pomoc. Stańmy z modlitwą blisko tych, którzy zabiegają o godne i uczciwe życie każdego obywatela naszego państwa – czytamy w komunikacie tamtejszego episkopatu, który zostanie odczytany we wszystkich kościołach Ukrainy.

Księża biskupi odnieśli się też do słów Ojca św. Franciszka, który mówił, że „Pokój jest zbyt cennym darem – trzeba go szerzyć i chronić”. Księża biskupi podkreślili: ,,słowa Papieża niech dzisiaj obiegną całą Ukrainę i będą usłyszane przez tych, którzy mogą zachować pokój”.

O. Krzysztof Szczygło, redemptorysta posługujący w Truskawcu, podkreślił że na Ukrainie ludzie nie wiedzą co przyniesie kolejny dzień; protesty się zmagają. Dodał, że władze Ukrainy wydały zakaz sprawowania Mszy Św. na Euromajdanie w Kijowie. W mniejszym miejscowościach wierni zbierają się na wspólnych modlitwach.

– W naszym mieście też były takie spotkania. Odbyły się na naszym małym Majdanie na placu. Była wspólna modlitwa (grekokatolików i nasza) o pokój, żeby konflikt rozwiązał się w sposób pokojowy i żeby przyniósł dobre skutki. Ludzie coraz częściej mówią o rozwiązaniu zbrojnym, o rozpadzie. Pytają; dlaczego mamy się trzymać wschodu, który nie chce wolności? Na wschodzie z kolei nie rozumieją o co chodzi protestującym – powiedział o. Krzysztof Szczygło CSsR.

Do tej pory w zamieszkach między przeciwnikami rządu, a siłami MSW zginęło 6 osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl