fot. pixabay.com

Korea Płn. skrytykowała USA za obietnicę dostarczenia czołgów Ukrainie

Korea Północna skrytykowała USA za obietnicę dostarczenia czołgów Ukrainie twierdząc, że Waszyngton ,,ponownie przekracza czerwoną linię aby uzyskać hegemonię w drodze wojny zastępczej” – poinformowała oficjalna agencja prasowa KCNA.

Oświadczenie w tej sprawie ogłosiła Kim Jo Jong, wpływowa siostra północnokoreańskiego dyktatora Kim Dzong Una. Stwierdziła, że Korea Północna będzie „w tym samym okopie” co Rosja w konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi.

„Wyrażam poważne zaniepokojenie w związku z eskalacją sytuacji wojennej poprzez dostarczenie Ukrainie sprzętu wojskowego do ofensywy lądowej” – powiedziała w oświadczeniu Kim Jo Jong.

Dodała, że Stany Zjednoczone i kraje Zachodu nie mają prawa i podstaw, aby oczerniać wykonywanie przez suwerenne państwa prawa do samoobrony.

USA zapowiedziało w tym tygodniu wysłanie do Ukrainy 31 swoich najnowocześniejszych czołgów Abrams, wcześniej podobną deklarację złożyły Niemcy i inne kraje, ogłaszając wysłanie do Kijowa swoich czołgów Leopard.

Reuter zauważa, że po raz pierwszy Ukraina dostanie broń służącą głównie do działań ofensywnych.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl